Головна > Заходи які проводить РБК
„Коляда дзвенить в серцях”

      За гарною традицією, 20 років поспіль, районним відділом культури райдержадміністрації у дні Різдвяних свят проводиться районний огляд колективів колядників щедрувальників сільських КДК „Коляда дзвенить в серцях”.
      Щоразу коли в районі проходить це величне дійство, душа радіє від многоголосної коляди та веселої щедрівки, від вертепного прадавнього дійства, а найбільше від сердечного тепла до численних глядачів, яке дарують аматорські колективи.
      Гарячими оплесками завжди зустрічають колективи районного будинку культури НА ансамбль «Забава», ЗА ансамбль «Барвінок», дитячий вокальний ансамбль «Веселі нотки» (керівник Марія Петровська), НА хор (керівник Ярослав Жолнович) та НА академічний хор Радивилівської школи мистецтв (керівник Ірина Тайструк), НА фольклорний ансамбль «Вишиванка» клубу с.Гайки- Ситенські (керівник Леокадія Загальська), НА ансамбль пісні клубу с. Іващуки ( керівник Марія Панасюк), НА фольклорний ансамбль «Джерело» будинку культури с. Пустоіванне (керівник Лариса Глущук) та гурти колядників і щедрувальків клубних установ району.
      Мелодії колядок, щедрівок,слова віншування залишаються у серця усіх присутніх і сталють міцним місточком духовного єднання.


«Кобзарева струна не вмирає»

      Великий день для України – свято народження Шевченка. Це щасливе знамення долі , що початок весни і день уродин Тараса зійшлися на час, коли земля розковується від морозів і збирає сили для розквіту. Цей день українці несуть через літа, як мати несе на руках дитя, і радіють , що цей день дає прозріння. І знають, що забути цей день – означає втратити себе, втрати Україну.
      Щороку, в лютому місяці районним будинком культури за сприяння відділу культури і туризму Радивилівської райдержадміністрації проводиться огляд–конкурс читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка.
      Метою конкурсу є вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, виявлення та розкриття молодих талантів – виконавців розмовного жанру.
      В конкурсі беруть участь читці-декламатори, учасники гуртків художнього читання клубних установ району.
      Конкурсну програму читців поряд з творами Тараса Шевченка складають, вірші Лесі Українки ,Євгена Гребінки, Володимира Сосюри ,Олександра Богачука ,сучасних українських авторів та авторські твори.
      Переможці районного конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками відділу культури і туризму райдержадміністрації і беруть участь в районних заходах присвячених пам’яті Т.Г.Шевченка.
      Кращі читці декламатори району неодноразово ставали переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів. Серед них Світлана Додь, Аліна Мирончук, Роман Босий, Леся Шевчук, Петро Бречко, Вікторія Завадська.
«Юна зірка»

      З метою виявлення і розкриття творчих здібностей дітей, підтримки молодих виконавців та популяризації і розвитку української пісні раз у два роки в районі проводиться фестиваль-конкурс естрадної пісні «Юна зірка».
      Започаткований у 2006 році. У чотирьох конкурсах взяли участь більше ста дітей різного віку, від семи до двадцяти років.
      Конкурсанти виступають у трьох вікових категоріях, в кожній з них визначаються переможці.
      ГРАН – ПРІ здобули у 2006 році Іван Коротун ( с. Перенятин), 2008 рік - Андрій Мандзюк ( с. Карпилівка), 2010 рік - Назар Налєво (м. Радивилів), 2012 рік - Мар’яна Куца ( с. Гаї – Лев’ятинські).
      Конкурс відіграє важливу роль в культурному житті району - попереду нові досягнення, нові перемоги, нові імена. Але найголовніше, що всі конкурсанти, юні обдарування люблять українську пісню і хоча вони ще діти, але вже роблять свій вклад у розвиток української пісенної культури. Усі вони в майбутньому мріють стати «зірками» великої сцени.
«Надстирянська весна»

      Фестиваль народного мистецтва «Надстирянська весна» започаткований в 1991 році і проходив на мальовничому березі затоки річки Стир , що і дала назву фестивалю «Надстирянська весна».
      З часу свого створення фестиваль не втратив своєї популярності а навпаки розширив свою біографію. Він обійшов всі сільські ради району , а ХХ ювілейний проходив саме у Пляшевій. В травні 2012 року ХХІ районний фестиваль народного мистецтва «Надстирянська весна», проходив у с. Зарічному , в урочищі Замок і зібрав шанувальників української пісні й танцю не лише Радивилівського району.
На свято з”їхалися кращі колективи художньої самодіяльності, з інших районів а саме: вокальне тріо БК с.Пітушків з Млинівщини, народний аматорський ансамбль «Семидубські молодички» (Дубенщина), тріо «Дивоцвіт» Демидівського РБК.
      Гостей фестивалю зустрічали з хлібом – сіллю та подарунками.
      Серед мальовничої природи розмістилася виставка виробів народних умільців.
      Працювала виставка-продаж кулінарних та кондитерських виробів. На дітей чекали різноманітні атракціони.
«Родинне коло»

Українська родина – зернинка народу
Джерело поколінь і пісень глибина.
Українська родина: батько й мати, дитина
України моєї берегиня свята.

      Ця пісня стала лейтмотивом районного фестивалю "Родинне коло", який уже в шосте проходить в районному будинку культури.
      Учасниками фестивалю є творчі родини , в оселях яких поселилась не лише любов, а й пісня, що веде їх по життю і оберігає від життєвих незгод.
      VI фестиваль «Родинне коло» особливий, у ньому взяло участь 17 родин району і міста, а також в рамках фестивалю пройшла благодійна акція. Усі родини, які виступали на сцені і усі, хто придбав квитки на цей захід, внесли свою часточку допомоги для двох родин, які потребують матеріальної і моральної підтримки.
"Веселковий дивограй"

      З метою популяризації дитячої творчості та виявлення юних талантів з 2003 року в районі проходить фестиваль дитячої творчості „Веселковий дивограй”. Який гостинно приймали клубні заклади сіл Козин, Підзамче, Дружба, Бугаївка.
      Учасники фестивалю мали змогу показати свої вокальні та хореографічні таланти, продемонструвати свій творчий рівень,познайомитися, обмінятися досвідом.
      Юні умільці мають можливість представити свої художні вироби на виставці дитячої творчості, це і вишивка, в’язання, ліплення, вироби з соломки, бісероплетіння, малюнок, орігамі. Учасники від фестивалю отримують не лише позитивні враження, схвальні відгуки, вдячні оплески глядачів, а також грамоти,сувеніри, солодкі подарунки.Повернутися назад